#RadostZDarování

Nápady na dárky

Pro něj

for him

Pro ni

for her

Děti

for her

Vánoční tipy a nápady

Vynikající vánoční cukroví

Kdo by neznal lahodné vánoční cukroví, jehož vůně nás okamžitě naplní nostalgií. Aby se Vám pokaždé podařilo co nejlépe, dáme Vám 5 prvotřídních tipů na upečení toho nejlepšího vánoční cukroví, jaké jste kdy jedli. Ať se Vám to podaří!

Měkké máslo

Pokud je máslo příliš studené, může se stát, že těsto nemá tu správnou konzistenci. Nechte máslo alespoň 2 až 3 hodiny před pečením odpočinout při pokojové teplotě, aby změklo. Pokud máte opravdu málo času, nastrouhejte máslo na struhadle - změkne tak během několika minut.

Kvalitní suroviny

Tím máme na mysli prášek do pečiva, vanilkový cukr atp. - protože jedině díky kvalitním surovinám docílíme perfektního výsledku. Nešetřete při nákupu surovin: Lepší kvalita surovin = lepší kvalita cukroví.

Správně odvážit všechny suroviny

To je důležité zejména u mouky. Když těsto obsahuje příliš mnoho mouky, bude cukroví vysušené a tvrdé. Při pečení záleží na přesnosti a již jen malé změny v receptu mohou ovlivnit konečný výsledek.

Používejte pečící papír

Pečící papír ušetří nejen Váš čas při úklidu - zabrání také tomu, aby se cukroví přilepilo na plech. Pečící papír působí zároveň také jako izolátor a napomáhá tomu, aby se cukroví nepřipálilo. Tip: Nevyhazujte pečící papír hned po jednom použití. Můžete ho použít opakovaně.

Pečte každý plech zvlášť

Pro zajištění rovnoměrné cirkulace tepla by nemělo být cukroví pečeno najednou na více plechách, ale jeden plech po druhém. Zkuste dávat plech vždy do středu trouby, pokud není v receptu uvedeno jinak. Tak bude Vaše cukroví skvěle křupavé a dvojnásobně lahodné.

Seznam na Vánoce

Vánoce se mohou velmi rychle stát obdobím stresu a to především v případech, kdy podceníme přípravu. Abychom Vám přípravy trochu usnadnili, máme zde pro Vás seznam toho, co je na vánoce třeba připravit. Tak nezůstane žádný dárek nezabalený.

Měsíc před Vánocemi

Koupit vánoční přání a balící papír

Kdo s nákupy začne dostatečně včas, může si ještě užít velkého výběru zboží a klidnějšího nakupování.

Vytvořit si nákupní seznam dárků včetně rozpočtu

Aby u Vás týden před Vánocemi nepropukla panika, protože nemáte žádné dárky a ani dostatek peněz, je právě teď ten správný čas sepsat si seznam dárků a jejich přibližných cen. A tak budete mít přehled o svém rozpočtu a zakoupených dárcích.

Online nakupování

Jakmile máte seznam hotový, objednejte rovnou vše, co můžete zakoupit online. Zajistíte si tak, že k Vám dárky dorazí ještě před Vánocemi.

Pssst! Pokud nakoupíte zde, získáte při nákupu až 5% Cashback – a při napjatém rozpočtu na dárky se počítá každá koruna: https://www.cashbackworld.com/search/partner.

Přebrat a nakoupit dekorace

Proberte nejdříve dekorace z loňského roku - rozbilo se něco, musí se něco vyměnit, plánujete pro letošní rok jiné barevné ladění? Jakmile máte vše vyjasněné, můžete vyrazit na nákupy.

Tři týdny před Vánocemi

Poslat vánoční přání

Aby přání dorazila včas, měla by být odeslána již v prvním prosincovém týdnu.

Výzdoba

Nyní je čas pochlubit se výzdobou. Protože jste v minulém týdnu jistě již vše pečlivě roztřídili a nakoupili, nebude to žádný problém.

Dokončit vánoční menu

Pokud je již jasné, kdo všechno přijde k vánočnímu stolu a jakou potravinovou nesnášenlivostí případně trpí, mělo by být sestaveno sváteční menu, vč. nákupního seznamu.

Dva týdny před Vánocemi

Nakoupit suroviny na vánoční menu

Konzervy, koření, obiloviny, těstoviny atd. můžeme nakoupit již dopředu, usnadní a urychlí nám to později nákupy čerstvých potravin.

Obstarání dárků na poslední chvíli

I přes pečlivé plánování Váš ještě napadlo pár lidí, které byste rádi obdarovali? Dva týdny před Vánocemi sice již není tolik času na obstarání dárků, ale díky poukázkám naleznete rychle a jednoduše to pravé.

Top tip: Pokud si u nás zakoupíte eVoucher, obdržíte během několika sekund Cashback a Shopping Points za každý nákup eVoucheru!

Zabalit dárky

Abyste na Štědrý den nestáli před nezabalenými dárky, doporučujeme je zabalit již dva týdny před Vánocemi. Zabalené je alespoň nemůže nikdo najít a zkazit si překvapení.

Týden před Vánocemi

Velký úklid

Dekorace bude jistě vypadat mnohem lépe na komodě bez vrstvy prachu. Kuchyně by měla být v každém případě co nejlépe nachystaná na přípravu vánočního menu. Zkuste také ještě rychle vyčistit ledničku, abyste měli dostatek místa pro všechny suroviny.

Nakoupit baterie do hraček pro děti

Není nic horšího, než když v zakoupené hračce nejsou žádné baterie a ani doma nemáme žádné k dispozici. Abyste předešli smutným dětským očím, nakupte pro jistotu zásobu vhodných baterií!

Jak snadno zabalit vánoční dárky

Nejlepší vánoční dárky jsme objevili a nakoupili - a teď nastává čas je zabalit. Pěkným balením můžeme ukázat nejen, jak moc nám na někom záleží, ale také dodat dárku poslední lesk. Pomocí našich tipů se Vám podaří dárek perfektně zabalit!

Vyzkoušejte si to nanečisto!

Stále ještě nejste mistr v balení dárků? Zkuste nejdříve cvičně zabalit dárky do novinového papíru. Tak si můžete vylepšit své dovednosti a při balení vánočních dárků již budete mít praxi.

Odstraňte cenovku.

Nechat na dárku cenovku se všeobecně považuje za faux pas, neboť obdarovaný by neměl vědět, kolik peněz jste do dárku investovali. A proto cenovku odstraňte. Pokud Vám cenovka nepůjde odstranit, vezměte jednoduše černou propisovací tužku a cenu přemalujte.

Dejte všechno do jedné krabice

Čtvercová nebo obdélníková krabice Vám balení velmi usnadní. Vhodnou krabici pro zabalení dárku si můžete zakoupit nebo použít starší krabici od bot.

Odměřte balící papír

Nejlépe se Vám bude pracovat na tvrdé ploše, např. na stole. Zde se Vám bude balit dárek nejlépe. Umístěte krabici nebo dárek doprostřed balícího papíru - avšak papír z role ještě nestříhejte. Omotejte papír okolo balíčku a pár centimetrů nechte přesahovat. Nyní máte perfektní rozměr a můžete papír z role odstříhnout.

Ozdobte balíček dárkovou stuhou nebo mašlí

Když je balíček zabalený, můžete ho vylepšit dárkovou stuhou nebo pěknou mašlí. Drobnou dekorací, jako je malá vánoční ozdoba nebo větvička s vůní Vánoc, dosáhnete skvělého efektu.

Nezapomeňte na dárkovou kartičku

Kartičkou s osobně složeným textem nebo vhodným vánočním přáním můžete obdarovanému zpříjemnit Vánoce.

Tipy jak ušetřit v období Vánoc

Společně s dobrou náladu a radostným očekáváním přináší Vánoce také mnoho výdajů - vánoční oslavy, dekorace, dárky a potraviny. Díky našim tipům Vám zůstane více radosti a více peněz v peněžence.

Nakupujte včas a chytře

Čím dříve si vánoční dárky promyslíte, tím lépe pro Vaši peněženku. Budete mít dostatek času si dobře promyslet, pro koho a jaký dárek obstaráte a jaký rozpočet máte k dispozici. A tak si můžete lépe naplánovat své výdaje.

A ještě jednu výhodu získáte, když nakoupíte co nejdříve: Ušetříte si přeplněné ulice a přelidněná nákupní centra a můžete si tak předvánoční čas užít v uvolněné atmosféře.

Vypracujte si seznam

Sepište si seznam se všemi dárky, dekoracemi a potravinami, které je třeba obstarat. Seznam Vám pomůže naplánovat své výdaje a zabránit zbytečným a unáhleným nákupům.

Nakupujte online u našich Partnerských společností

V období Vánoc naleznete spoustu nabídek online - obzvláště technika bývá často nabízena za příznivé ceny.

Důležitý tip: mějte oči otevřené, v Cashb(l)ack týdnu na Vás u Cashback World čekají skvělé nabídky a výhodné nákupy. A samozřejmě ještě Cashback a Shopping Points!

Darujte vlastnoručně vyrobený dárek

Koupené drahé dárky nejsou pro každého vždy tím pravým. Vlastnoručně vyrobené dárky mohou potěšit daleko více. Prozkoumejte internet a jistě naleznete nápady na vhodné dárky pro své nejbližší, které sami vytvoříte. Obdarovaný bude mít jistě velkou radost z vlastnoručně vyrobeného dárku, protože bude vědět, že jste tomu věnovali hodně úsilí.

Ušetřete dárkovou stuhu a balící papír

Shromažďujte po celý rok dárkové stuhy a balící papíry z různých oslav. A nyní je můžete opět použít při balení vánočních dárků. Vánoční balící papír můžete koupit také po Vánocích! Prodává se většinou za sníženou cenu a můžete si ho koupit již dopředu na příští rok. A Vy tak ušetříte spoustu peněz.

;
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.
* V závislosti na typu produktů zakoupených u Partnerské společnosti se mohou lišit výše odměn a marží. Informace uvedené na této webové stránce jsou z tohoto důvodu bez záruky.
;